Отримавши по електронній пошті занадто привабливе повідомлення, будьте обережні. Різноманітні легенди і містифікації існують вже багато століть, але зараз їх популярність різко зросла, тому що завдяки Інтернету поширювати шахрайські повідомлення електронною поштою стало дуже легко.
За допомогою оманливих повідомлень електронної пошти шахраї можуть схилити користувачів до пересилання електронних листів про неіснуючі віруси або т. ін. Ці повідомлення забирають час, забивають поштові скриньки і можуть поставити в незручне становище, коли з’ясується, що вони підроблені. Але є й інші, більш підступні шахраї, спілкування з якими може коштувати чималих грошей.
Шахрайство з передоплатою
Мета шахрайства з передоплатою — заманити вас обіцянками великих грошей при мінімальних зусиллях з вашої сторони. Коли це станеться, вас попросять заплатити деяку суму, щоб прискорити процес. Справа закінчиться тим, що ви не заробите ні копійки.
Ось декілька найбільш популярних легенд, що використовуються для шахрайства з передоплатою.
- Іноземному державному чиновнику потрібна ваша допомога в перекладі грошей, і в разі вашої згоди він заплатить щедрі комісійні.
- Вам належить успадкувати мільйони доларів від родича, якого не пам’ятаєте.
- Ви виграли в лотерею (можливо, зарубіжну), про участь в якій ви не пам’ятаєте.
Виявлення обману: сім ознак шахрайства
Існує ще сім характерних ознак шахрайських повідомлень.
1. Відправником повідомлення є незнайома людина.
2. Вам обіцяють неймовірні суми грошей, які ви отримаєте, приклавши мінімум зусиль, або взагалі задарма.
3. Вас просять внести аванс для оплати сумнівних процедур, зробити початковий внесок або заплатити за прискорення процесу.
4. Вас просять надати номер банківського рахунку або інші конфіденційні фінансові відомості, можливо, навіть для того, щоб зробити вам грошовий переказ.
5. Запит носить строковий характер.
6. Відправник наполегливо просить не розголошувати ці відомості.
7. Відправник пропонує вислати вам копії державних сертифікатів, банківські дані та інші «докази» його діяльності (всі вони є фальшивими).
Джерело інформації : www.onlandia.org.ua/
ПЕРЕЛІК ОНЛАЙН-РЕСУРСІВ, РЕКОМЕНДОВАНИХ ДЛЯ ДІТЕЙ
СПЕЦІАЛІЗОВАНІ ІНТЕРНЕТ-САЙТИ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ІНТЕРНЕТ-САЙТИ БІБЛІОТЕК ТА ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК
ІНТЕРНЕТ-САЙТИ МУЗЕЇВ І КАРТИННИХ ГАЛЕРЕЙ УКРАЇНИ